• blog.pozaschemat@gmail.com
Be positive, czyli nawróć się !

Be positive, czyli nawróć się !

Negatywne myślenie nie da ci pozytywnego życia.
Szczególnie w czasie pandemii to zdanie nabiera większego znaczenia. Siedząc w domu, ograniczając czasowo kontakty z ludźmi (i słusznie) budujemy w sobie nie tylko coraz większych introwertyków, ale i coraz większych pesymistów. Mniej w nas pomysłów, zaangażowania oraz niekiedy i życia. Stajemy się raczej zgorzkniali i coraz więcej rzeczy uznajemy za irytujące lub niewarte uwagi.

Dlatego właśnie sądzę, że bardziej niż kiedykolwiek potrzeba nam dzisiaj zmiany myślenia, czyli nawrócenia, bo to słowo znaczy de facto zmianę myślenia (gr. metanoia – przemiana myślenia). I nie szkodzi, że Wielki Post w tym roku już za nami. On ma nam przypominać o tym, że całe nasze życie powinno być jedną wielką metanoją. Bo każdy okres liturgiczny jest “uczyniony ludzką ręką”, a śmierć, mękę i Zmartwychwstanie Jezusa przeżywamy na każdej Mszy świętej. Czy to w Wielkim Poście, czy podczas okresu wielkanocnego czy nad morzem na wakacjach.

Więc zamiast pozwolić, aby to wydarzenia wpływały na nasze samopoczucie, zróbmy tak, aby to nasze nastawienie wpływało na sposób w jaki przeżywać będziemy każdy dzień. Nastrajając nas od samego rana i będąc motorem do rozwijania pasji, zamierzonych celów oraz relacji z innymi. Przypominając nam, że nie będzie szczęśliwego jutra bez wdzięczności za dzisiaj. Zachęcając nas do wyolbrzymiania radości, a nie problemów. Czyniąc nas rzeczywiście świadkami DOBREJ Nowiny.

0